Przejdź do treści

Montaż paneli fotowoltaicznych

Fotowoltaika dla domu i firm

Prywatna przydomowa lub firmowa instalacja fotowoltaiczna pozwala zaoszczędzić nawet do 95% na rachunkach za prąd w ciągu roku. Własna elektrownia słoneczna to inwestycja, która szybko się zwraca, zwłaszcza w dobie intensywnie rosnących cen za energię

Ważne, aby instalacja powstała na sprawdzonych i wysoko jakościowych produktach oraz była zamontowana z najwyższą starannością. Solar Sector gwarantuje takie wykonanie. Lata doświadczenia, własne ekipy montażowe, tylko autoryzowani dystrybutorzy i sprawdzone produkty pozwalają nam dać Ci gwarancje, że zmontowana przez nas instalacja fotowoltaiczna nie tylko przyniesie oszczędności, ale także bezpieczeństwo i wysoką jakość na długi czas.

Czym jest Net-biling?

Warto wspomnieć o ważnej z punktu widzenia klienta zmianie, jaka zaszła w zasadach rozliczania energii z fotowoltaiki. Mowa o net-billingu, czyli nowoczesnym systemie, który nie naraża bezpieczeństwa sieci energetycznych i godzi je z interesami prosumentów. Cytując definicję Międzynarodowej Agencji Energii Odnawialnej (IRENA), net-billing to „sposób na obciążanie oraz wynagradzanie prosumentów, na podstawie rzeczywistej, rynkowej wartości energii elektrycznej; bilansowanie tego, co konsumują i tego, co wstrzykują do sieci”. Net-billing, który został wprowadzony w Polsce poprzez nowelizację ustawy o Odnawialnych Źródłach Energii, zaczął obowiązywać od 1 kwietnia 2022 roku. Wszystkie instalacje zgłoszone po tym terminie docelowo będą rozliczać się na jego zasadach. 

A na czym właściwie w praktyce polega net-billing? Nadwyżki energii produkowane przez mikroinstalację prosumencką są wprowadzane do sieci, a następnie wyceniane przez sprzedawcę zobowiązanego lub sprzedawcę wybranego, po cenie rynkowej. W ten sposób ustalona wartość trafia na specjalne konto prosumenckie. Następnie z tego „funduszu” inkasowane są środki na pokrycie kosztów energii pobranej z sieci. Na wykorzystanie wartości energii prosument ma 12 miesięcy. Po ich upływie 20% nadwyżek wartości energii z każdego miesiąca zostanie zwrócona. Warto także wspomnieć, że w net-billingu energia oddawana do sieci i z niej pobierana są mierzone osobno i różnią się ceną.

System ten zastąpił obowiązujący do tej pory net-metering, czyli system opustów. Skontaktuj się z nami, a wyjaśnimy Ci wszystkie zawiłości i wątpliwości związane nie tylko z samym działaniem fotowoltaiki, ale także ze sposobem rozliczania uzyskiwanej za jej pomocą energii.

Zapraszamy na bezpłatne konsultacje gospodarstwa domowe i rolne, małe i duże firmy, placówki publiczne. Umów się na spotkania z naszym specjalistą i zobacz, jakie rozwiązanie będzie dla Ciebie idealne.