Przejdź do treści

Montaż magazynów energii

Magazyny energii to urządzenia, które kumulują energię wytworzoną przez Twoją instalację fotowoltaiczną. Rozwiązanie to bardzo dobrze zaplanować już razem z zakładaniem prywatnej elektrowni słonecznej. Nadwyżki prądu, które wytworzą Twoje panele, od razu mogą być magazynowane na Twój użytek, bez konieczności przesyłania do elektrowni. Dzięki magazynowi energii stajesz się w pełni niezależny od dotychczasowego dostawcy prądu i nie obchodzą Cię awarie i przerwy w dostawach energii z sieci.

W Solar Sector montujemy magazyny energii razem z instalacją fotowoltaiczną. Możesz także zamówić go nawet po kilku miesiącach czy latach od założenia paneli. W czasie spotkania lub rozmowy opowiemy Ci szerzej o tym efektywnym urządzeniu i jego korzyściach.

Oferujemy magazyny energii marki Huawei Luna, znanego producenta falowników. Duże wsparcie technologiczne i dbanie o ciągłą poprawę jakości pozwoliły połączyć jakość Huawei oraz wiedzę w obszarze fotowoltaiki, aby stworzyć efektywne baterie do instalacji fotowoltaicznych.

Magazyny energii marki Huawei Luna

Magazyny energii Huawei Luna bardzo dobrze sprawdzają się w instalacjach zamontowanych zarówno w budynku mieszkalnym, jak i w firmie. Ten inteligentny system elastycznego magazynowania energii umożliwia rozbudowanie istniejącej instalacji z początkowych 5 kWh do 30 kWh. Wszystko po to, aby móc jeszcze bardziej obniżać rachunki za prąd. Pozwoli to na zwiększenie autokonsumpcji z instalacji fotowoltaicznej i uniezależnienie się od zewnętrznych dostaw energii. To m.in. czyni magazyn niezwykle praktycznym i funkcjonalnym.

Trzy moduły banku energii posiadają wbudowany optymalizator, którego zadaniem jest zarządzanie ładowaniem i rozładowaniem w sposób zupełnie niezależny (100% rozładowania (DoD)). Co więcej, magazyn energii pozwala na zoptymalizowanie zużycia energii już na poziomie pakietu. Na uwagę zasługuje przemyślany system izolowania wadliwego modułu akumulatorowego, dzięki czemu system nie przerywa swojej pracy w sytuacjach awaryjnych. Bezpieczeństwo oraz wysoką wydajność i niezawodność zapewniają ogniwa litowo-żelazowo-fosforanowe (LFP).

Magazyn energii Huawei Luna sprawdzi się również jako część kompletnego systemu z zasilaniem awaryjnym. (warunkiem jest posiadanie elementów systemu tego samego producenta).

System Huawei Luna składa się z modułu sterującego oraz modułu magazynu energii. Poza wieloma ciekawymi cechami użytkowymi wyróżnia się także wyglądem.

Magazyn energii Huawei Luna zapewnia:

  • zwiększenie ilości użytecznej energii
  • elastyczność magazynowania
  • niezawodność i długotrwałą wysoką wydajność
  • zwiększone bezpieczeństwo
  • nieskomplikowany montaż
  • szybkie uruchomienie
  • doskonałą kompatybilność z montowanymi urządzeniami i elementami (falownikiem jedno i trójfazowym Huawei)
  • automatyczne wykrywanie przez aplikację

Rządowy Program Mój Prąd 4.0 daje możliwość dofinansowania fotowoltaiki z magazynem energii w kwocie nawet do 12 500 zł.